Slovenská rodinná firma z Partizánskeho sa chce na vlne dobrých výsledkov a po zvládnutej koronakríze posunúť ďalej. Spoločnosť Artra avizuje úradom modernizáciu a expanziu podniku v tamojšom výrobnom areáli.

Winterperk
Neprehliadnite

Obuvníkov korona nezastavila. Investujú, rozširujú sortiment a plánujú expanziu

Rozšírením produkcie, aj vďaka novým obchodným aktivítám v zahraničí, sa má kapacita takmer zdvojnásobiť. Pre región to bude prínos, keďže výrobca sa zameriava na pracovnú a bezpečnejšiu obuv, ktorá je síce náročnejšia na kvalitatívne normy, ale má stabilnú sieť odberateľov z celého sveta.

Výroba sa zdvojnásobí

Za spoločnosťou Artra stojí rodina obuvníka Ivana Arvaya, ktorý je stále prítomný vo vedení spoločnosti. Postupne ale riadenia do podniku zapája aj svojich dvoch synov, ktorí budú v budúcnosti môcť zodpovedať za rozšírenú výrobu v Partizánskom.

Zakladateľ spoločnosti Ivan Arvay
Zdroj: ROBO HUBAČ
Zakladateľ spoločnosti Ivan Arvay

Práve expanziu a modernizáciu má priniesť nová investícia, ktorú v zámere úradom spoločnosť Artra avizuje. Tá je na trhu už od roku 1993 a jej hlavnou činnosťou je výroba pracovnej a bezpečnostnej obuvi.

Do rozšírenej prevádzky, ktorá sa v súčasnosti nachádza v jestvujúcom priemyselnom areáli v Partizánskom, chcú Arvayovci investovať 2,5 milióna eur.


pôvodný súbor:_MST_ nakup topanok_john garfield _011.jpg
Neprehliadnite

TOP v priemysle: Ľahký priemysel klesol vo všetkých segmentoch. Spamätávať sa bude dlho

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa