Pôvodne vyvíjali platformu, ktorá umožňovala rôznym aplikáciám komunikovať medzi sebou a prepojiť sa na účtovný systém. Chceli riešiť základný problém všetkých účtovníkov a odbremeniť ich od byrokracie, skenovania, triedenia, overovania či doplňovania údajov. Každá aplikácia, ktorá v súčasnosti na trhu existuje, rieši len časť problému. Digitoo sa chce zaoberať problémom komplexne. Karin Fuentesová vedie startup Digitoo. 

Účtovný proces si bude môcť zdigitalizovať ktokoľvek a jeho obsah sa bude nachádzať v jednej aplikácii. „Odfotíte si účtovný doklad, či faktúru a tie putujú rovno k nám. Aj dodávateľ posiela faktúry rovno k nám, do Digitoo. Vďaka umelej inteligencii sa všetky doklady načítajú a čakajú na schválenie v systéme. Takto pripravené materiály dostáva následne účtovníčka," vysvetľuje princíp digitálneho účtovníctva Karin Fuentesová. 

Aplikácia by mala byť veľmi intuitívna. „Všetky chvály, ktoré sme doposiaľ zaznamenali, boli práve na jej intuitívnosť. Všetkým sa s ňou pracuje jednoducho, aj laikom," dodáva CEO startupu. Účtovníci nepotrebujú žiadne školenia. 

Účtovníci o prácu neprídu

Aplikácia by mala uľahčiť účtovníctvo aj živnostníkom, či jednoosobovým sro, ktorí si chcú viesť menšie účtovníctvo sami. Program bude pre osoby, ktoré potrebujú spracovať maximálne 600 faktúr bezplatný. Pre väčšie firmy sa jeho cena bude pohybovať v rozmedzí od 8-tisíc korún. 

Ohrozovať účtovníkov by tento systém podľa slov K. Fuentesovej nemal. „Práve naopak, vyhľadávajú nás. Trend je bohužiaľ taký, že účtovníkov spolu so záujmom o túto pozíciu, ubúda," dodáva. Je to preto, že takáto profesia obsahuje veľa zbytočných funkcií a byrokracie, ktorú mnohí robiť nechcú. „A na druhej strane si myslím, že dosť veľa živnostníkov si aj napriek jednoduchosti aplikácie nebude chcieť robiť účtovníctvo samo."

Veľkú investíciu do Digitoo poskytol fond Kaya VC, ktorý už investoval do rôznych známych startupov. Investícia do Digitoo je druhá do spoločnosti vedenej čisto ženou.

Celý rozhovor s K. Fuentesouvou

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa