1. Zamestnanci Volkswagen si prilepšia

Ide primárne o zamestnancov nemeckých podnikov koncernu Volkswagen. Ako najnovšie uviedla spoločnosť, približne 120-tisíc pracovníkov v šiestich podnikoch dostane k platu viac ako dve percentá mzdy. Zvýšenie platov vyplýva z novej dohody automobilky s tamojšími odborármi.

Top_udalosti_8
Neprehliadnite

Top udalosti v automotive: Nábor v Nitre a novinka od Volkswagenu

Do platnosti toto nariadenie vstúpilo už od začiatku roka a bude trvať do novembra budúceho roku. „Od začiatku pandémie sme dosiahli kolektívnu dohodu so zmyslom pre proporcionalitu a rozum, ktorý je v súlade s obzvlášť náročným prostredím,“ uviedol koncern.

Navyše k tomu zamestnanci dostanú aj extra bonus tisíc eur ako príspevok v koronakríze. Dostanú tiež 150 eur na posilnenie dôchodkového plánu spoločnosti. Dohoda sa týka zamestnancov v závodoch vo Wolfsburgu, Brunswicku, Hannoveri, Salzgitteri, Emdene a Kasseli, ako aj v segmente Volkswagen Financial Services.

Odborári v združení IG Metall žiadali o zvýšenie miezd o štyri percentá a ešte minulý mesiac odmietli predchádzajúcu ponuku spoločnosti Volkswagen na zvýšenie o 1,2 percenta.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa