1. Vo Volkswagene odmeňujú

Hoci zamestnanci najväčšieho výrobného podniku na Slovensku ešte nedávno strácali nádej na ďalší príplatok k ich mzde, najnovšie sa podľa informácií TRENDu nakoniec podnik dohodol s odborármi.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Volkswagen stojí, Hella bude francúzska a Toyota má nový plán

Takzvaný covid príplatok totiž v ostatných mesiacoch dostávali ich kolegovia v šiestich nemeckých fabrikách či dokonca v Česku. Išlo o odškodné za sťažené a rizikovejšie podmienky pri výrobe vozidiel počas minulého roka. O podobný príplatok bol, pochopiteľne, záujem aj v slovenskom podniku, ktorý patrí k jednému z najväčších zamestnávateľov na Slovensku.

Hoci sa tamojší odborári podobný príplatok snažili vyrokovať už dlhšie, podnik aj podľa vyjadrení pre TREND bonus odmietal. Teraz však došlo k zmene. Podľa najnovších informácií mimoriadna jednorazová platba, ktorú zamestnanci doteraz označovali ako covid bonus, má byť najmä poďakovaním podniku.

Najväčším platiteľom daní a odvodov je už štvrtý rok Volkswagen Slovakia.
Zdroj: Volkswagen

„Uplynulé mesiace poznačené pandémiou koronavírusu priniesli so sebou mnohé výzvy. Spoločnosť Volkswagen Slovakia po konštruktívnych rokovaniach s odborovou organizáciou Moderné odbory Volkswagen (MOV) vyplatí kmeňovým zamestnancom mimoriadnu jednorazovú platbu,“ uvádzajú v prehlásení odbory.

Dodávajú, že napätá situácia na svetových trhoch s polovodičmi a dodávkami dielov naďalej pretrváva, takže podnik čaká turbulentná druhá polovica pracovného roka 2021. Podľa odborov aj to sú dôvody, prečo sa vedenie spoločnosti Volkswagen Slovakia nakoniec rozhodlo odmeniť zamestnancov mimoriadnou jednorazovou platbou.

Nárok na ňu budú mať kmeňoví tarifní zamestnanci s aktuálne platným pracovným pomerom. Maximálne však pracovníci môžu v hrubom dostať tristo eur. Bonus príde na účty už v najbližšej výplate začiatkom septembra, informujú odborári.

2. Čipy už doliehajú na dodávateľov

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa