2. Stellantis pomôže Uberu

Automobilka Stellantis a poskytovateľ zdieľanej mobility Uber vytvorili partnerstvo s cieľom zvýšiť počet elektrických áut vo flotile Uber vo Francúzsku.

Divízia Free2Move od Stellantisu pomôže taxiplatforme v jej plánoch premeniť 50 percent vozového parku vo Francúzsku na čisto elektrický.

Nový sofistikovaný vírus útočí na aplikácie pre zdieľanú jazdu, najmä na Uber.
Zdroj: Shutterstock

Výroba a predaj väčšieho počtu elektrických a hybridných vozidiel je kľúčovou súčasťou plánov, ktoré v marci stanovil generálny riaditeľ Stellantisu Carlos Tavares, a to zdvojnásobiť celkové tržby automobilky na 300 miliárd eur ročne do roku 2030.

Naopak Uber v auguste po prvýkrát vykázal kladný štvrťročný cash flow a predpovedal vyšší prevádzkový zisk za tretí štvrťrok oproti odhadom, keďže na jeho služby pri doprave a objednávaní potravín sa spolieha čoraz viac ľudí.

WA 19 archív Berlín - Na archívnej snímke z 19. augusta 2021 logo amerického výrobcu elektromobilov Tesla v predajni automobilky v Berlíne. Tesla aj napriek globálnym problémom s dodávateľskými reťazcami a pandémiou spôsobenom narušením produkcie v Číne zaznamenala v 1. kvartáli 2022 rekordné tržby aj zisk. FOTO TASR/DPA  

ARCHIV - 19.08.2021, Berlin: Auf einem Tesla in einem Showroom des Autobauers ist das Tesla-Logo zu sehen. (zu dpa «Tesla mit weiterem Rekordquartal - Robotaxi könnte 2024 ko
Neprehliadnite

Top v automotive: Ceny jazdeniek sa zastavili a Tesla chce ťažiť lítium