1. Kombík Fabie končí

Škoda sa definitívne chce odpútať od zabehnutých modelov a klasických pohonov a chce sa stať primárne elektrickou značkou s dostupnými cenami. Aj preto najnovšie česká automobilka Škoda Auto, ktorá patrí do nemeckého koncernu Volkswagen Group, avizuje ukončiť výrobu obľúbeného modelu Fabia vo verzii kombi.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Vo Volkswagene odmeňujú a čipy trápia aj dodávateľov

Dôvodom sú podľa automobilky prísne emisné limity. Zároveň za týmto rozhodnutím stojí aj to, že značka sa plánuje v najbližších piatich až desiatich rokoch zamerať na produkcie len elektrických modelov a s kombi verziou sa viac neráta.

Firma to minulý týždeň oznámila zamestnancom, pričom kedy ukončí výrobu  „kombíka“ nie je zatiaľ zrejmé. Viac ale naznačuje plán postupného prechodu na výrobu nových čisto elektrických modelov.

Ako uviedla automobilka v stanovisku, extrémne prísna emisná norma EU7 ešte viac dramaticky zrýchľuje transformačný proces smerom k elektromobilite.

Škoda Fabia Combi
Zdroj: Škoda Auto
Škoda Fabia Combi

Práve na tú sa chce Škoda, ktorá vlani celosvetovo dodala zákazníkom takmer 40-tisíc kombi verzií Fabií, čo predstavuje medziročný pokles o 31 percent, zamerať. Predĺžená verzia sa na celkovom predaji podieľala 37,5 percentami. Model Fabia vlani zaznamenal celkovo pokles predaja o 39 percent.

2. Volkswagen chce dohnať stratené

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa