1. Šéf Volkswagenu končí

Vo Volkswagene dostali počas horúceho leta studenú sprchu. Generálny riaditeľ nemeckej automobilovej skupiny Herbert Diess totiž náhle a nečakane musí odstúpiť z funkcie. Rozhodli o tom predstavitelia dozornej rady, pričom ide o veľkú zmenu na čele jednej z najvýznamnejších svetových spoločností.

Na miesto doterajšie šéfa prichádza nový a skúsený manažér Oliver Blume, ktorý je tiež generálnym riaditeľom športovej značky Porsche. Tá je okrem iného súčasťou koncernu Volkswagen.

O výmene na najvyššom poste sa uvažovalo síce už dlhšiu dobu, keďže H. Diess sa napríklad dostal do sporu s mocnou zamestnaneckou radou pre jeho stratégiu v oblasti elektrifikácie a štýl riadenia. Okrem iného Volkswagen pod jeho vedení v ostatnom období čelí výrazným poklesom v predajoch a komplikáciám s konkurovaním iným silným hráčom na poli elektromobility.

Diessov odchod prichádza v čase, keď sa Volkswagen snaží poraziť Teslu a stať sa najväčším svetovým výrobcom elektrických vozidiel a tiež pripravuje prvú verejnú ponuku pre Porsche. Dezignovaný šéf O. Blume vo vyhlásení uviedol, že jeho pozornosť sa zameria na zákazníkov, značky a produkty.

Polestar 3
Neprehliadnite

Top v automotive: Prichádza elektrický konkurent bratislavského Cayennu a Tesla je čiernobiela