1. Konkurent bratislavského Cayennu

Dcérska spoločnosť Volvo Cars, značka Polestar, ide do protiútoku, pričom do ringu stavia najnovšie SUV. To má byť elektrickým rivalom modelu Porsche Cayenne, ktorý sa vyrába v Bratislave. Nový model predstavia v októbri, keď sa zároveň spustia aj objednávky. 

Polestar naznačil, že cena pripravovaného plne elektrického SUV Polestar 3 bude v rozmedzí od 75-tisíc do 110-tisíc eur, potvrdil to aj generálny riaditeľ Thomas Ingenlath. Ceny budú zároveň podobné ako v Spojených štátoch amerických, a to v dôsledku súčasnej parity výmenného kurzu medzi americkým dolárom a eurom. Šéf značky dodal, že nepôjde o auto, ktorým sa majú voziť deti do škôlky.

Polestar 3 sa bude vyrábať s novou vlajkovou loďou SUV značky Volvo v novej továrni švédskej automobilky v Spojených štátoch neďaleko Charlestonu v Južnej Karolíne. Obe autá budú postavené na rovnakej, výlučne elektrickej, platforme SPA2, ktorá je tiež nová.

Interiér poznáme už z dnešných modelov značky Volvo a v novom kupé vyzerá ešte lepšie
Zdroj: Polestar

Novinka je kľúčovým modelom spoločnosti Polestar, ktorá plánuje do roku 2023 predáť celosvetovo 124-tisíc áut. V budúcom roku očakáva celosvetový predaj 24-tisíc kusov Polestar 3, pričom v roku 2024 predaj vzrastie na 67-tisíc a v roku 2025 na 77-tisíc kusov.

Nová platforma SPA2, ktorá je len na elektrickú energiu, umožňuje vďaka duálnym motorom a veľkosti batérie dojazd 600 kilometrov.

Okrem Polestar 3 bude novým modelom aj Polestar 4, súper Porsche Macan, ktorý má na trh prísť v roku 2023. Dokonca sa očakáva aj model Polestar 5 sedan, ktorého uvedenie na trh je naplánované na rok 2024.

Volvo fabrika
Neprehliadnite

Top v automotive: Volvo si vybralo Slovensko pre novú fabriku a Volkswagen uvedie novinku