2. Cybertruck už len pre Ameriku

Americká automobilka Tesla prestáva prijímať objednávky na elektrické terénne vozidlo Cybertruck z krajín mimo Severnej Ameriky. Informoval o tom generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk s tým, že Tesla by mohla stopnúť objednávky, keďže dopyt po niektorých jej vozidlách prevyšuje produkciu do absurdnej miery.

Tesla nakoniec prestala prijímať objednávky na Cybertruck a uviedla to aj na svojej oficiálnej webovej stránke. Spojené štáty americké ale nie sú jediným odbytiskom. Vozidlo bude možné objednať ešte aj v Kanade či dokonca v Mexiku. Tesla odmietla skutočnosť ďalej komentovať.

Tesla Cybertruck.
Zdroj: Tesl

Podnikateľ E. Musk potvrdil, že Tesla spustí výrobu Cybertrucku na budúci rok v závode v Austine v Texase. „Máme viac objednávok na prvé vozidlá Cybertruck, než by sme dokázali dodať v období troch rokov po spustení výroby,“ povedal.

Tesla predstavila model Cybertruck ešte v roku 2019. Hoci si predtým dala za cieľ začať s jeho výrobou na konci tohto roka, nakoniec plán posunula až na prvý štvrťrok 2023.

Na snímke logo automobilky Volkswagen na jednom z vyrábaných modelov áut počas výročnej tlačovej konferencie spoločnosti Volkswagen Slovakia k 30 rokom pôsobenia na Slovensku v Bratislave 22. apríla 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Top v automotive: Volkswagen v Bratislave opäť investuje a zdieľanie áut je v kurze