1. Jaguar v Nitre priplatí zamestnancom

Nitrianska automobilka Jaguar Land Rover Slovakia patrí k fabrikám, ktoré medziročne podľa kolektívnej zmluvy pravidelne zvyšujú platy.

Úspech, ktorý automobilka žne najmä s produkciou modelu Defender, jej totiž dáva určitú stabilitu aj v krušných časoch ostatných dvoch rokov, kedy podnik výrobu áut niekoľkokrát prerušil.

Napriek tomu si zamestnanci nateraz môžu vydýchnuť, keďže nová kolektívna zmluva má platnosť až na najbližších šesť rokov.

V rámci nej Jaguar Land Rover Slovakia zaručuje zvýšenie príjmu vo výrobe už od začiatku septembra a následne zaručuje rast miezd každý rok.

Po novom tak celková mesačná mzda výrobných pracovníkov bude v rozmedzí 1 276 až 2 104 eur v hrubom, v prípade výrobných operátorov sa dokonca zvýši až o 9,56 percenta na celkovú mzdu 1 331 eur. Ide však o pracovníkov so skúsenosťami.

Jaguar Land Rover.
Zdroj: Jaguar Land Rover

Priemerný mesačný plat operátorov výroby, ako sa označujú pracovníci priamo na výrobných linkách, tak bude plat začínať od 1 276 eur v hrubom. Pre nevýrobných zamestnancov prišlo k zvýšeniu miezd ešte na začiatku leta tohto roku.

„V podniku Jaguar Land Rover nebude umelo nafúknuté odmeňovanie pre variabilné zložky mzdy. Nad rámec navýšenia dôjde k presunu týchto negarantovaných zložiek mzdy do základnej garantovanej tarifnej mzdy, pričom máme istotu zvyšovania mzdy aj v ďalších rokoch,“ vysvetľuje Peter Mrázik, predseda tamojších odborov.

Volvo Slovensko
Neprehliadnite

Téma týždňa: Slovenský automotive potrebuje Volvo, ale problémom bude konkurencia