1. Rely Škodovka sa vracia

Česká automobilka Škoda sa v rámci divízie Škoda Motorsport vracia k legendárnemu rely-modelu. Najnovšiemu autu, ktoré je postavené na základe štvrtej generácie modelu Fabia, pridelila názov RS. Škoda Fabia RS Rally2.

Vozidlo tým nielenže odkazuje na svojich predchodcov, súčasne nadväzuje aj na RS rodinu sériových športových modelov českej automobilky. Nástupcu úspešnej verzie predstavili v utorok 14. júna 2022 v Mladej Boleslavi.

Škoda Fabia RS
Zdroj: Škoda Auto

Škoda Motorsport doteraz dodala zákazníckym tímom viac ako 450 vozidiel, čo jej zabezpečuje tretinový podiel na celosvetovom trhu vozidiel skupiny Rally2. Nová rely Fabia je tiež prvým rely variantom tohto modelu s označením RS. Označenie, ktoré znamená „Rally Sport“, škodovka prvýkrát použila v roku 1974 a využila ho pri rely špeciáloch.

Meno nového rely auta navyše nadväzuje na rodinu športových sériových vozidiel Škoda RS, ktorú v súčasnosti tvoria aj modely Octavia, Kodiaq a Enyaq Coupé RS iV. V roku 2003 sa prvá Fabia RS, ktorá vychádza z prvej generácie tohto modelového radu, stala homologačným základom pre najnovší predstavený rely špeciál.

Land Rover Defender
Neprehliadnite

Top v automotive: Nové modely a prácu v Jaguari nezatieni ani novinka od Maybachu