1. Elektromobilita sa nepriatelí so zamestnanosťou

Všetko prináša svoju daň a hoci môžeme ako spoločnosť elektromobilitou do budúcnosti získať, rovnako tak môžeme aj niečo stratiť.

Podľa najnovšej štúdie inštitútu Ifo v Nemecku by mohla elektromobilita a s ňou spojené nové výrobné procesy znamenať zrušenie až 100-tisíc pracovných miest. A to len v Nemecku a už do roku 2025.

Na snímke zamestnanci automobilky Volkswagen Slovakia a.s. odchádzajú z práce po obnovení výroby v Bratislave 20. apríla 2020. Bratislavský Volkswagen od pondelka po niekoľkotýždňovej prestávke čiastočne obnovil výrobu automobilov. Bratislavský závod rozbehol v jednozmennej prevádzke za prísnych opatrení jeden zo segmentov vyrábajúcich SUV vozidlá. Firma prerušila výrobu 17. marca 2020 pre aktuálnu krízovú situáciu v súvislosti s novým koronavírusom. Automobilka sa rozhodla prerušiť výrobu aj z
Neprehliadnite

Pauza Volkswagenu v Bratislave potrvá dlhšie. Vyrábať by sa nemalo ani budúci týždeň

Súvisieť to bude s postupným ukončovaním výroby spaľovacích motorov, ak sa firmám nepodarí zvýšiť úsilie o rekvalifikáciu zamestnancov. Matematika je totiž v tomto prípade jednoduchá, výroba elektromobilov si vyžaduje menej montážnych prác ako produkcia vozidiel so spaľovacím motorom.

Posun smerom k elektronickej mobilite tak znamená, že firmy musia vyriešiť hrozbu nezamestnanosti kvôli nezodpovedajúcej kvalifikácie a preškoliť zamestnancov, uviedol inštitút Ifo.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa