1. Auto od Apple je už teraz populárne

Prieskum spoločnosti Strategic Vision ukázal, že až 26 percent opýtaných respondentov uvádza, že by „určite zvážili“ kúpu auta od značky Apple. To pritom zatiaľ ani neexistuje. Až za nimi nasledujú v Spojených štátoch obľúbené modely od Toyoty či Hondy.

Prieskum má svoju váhu, firma Strategic Vision ho realizovala takmer rok a zozbierala informácie od 200-tisíc majiteľov nových vozidiel.

Navyše, 24 percent opýtaných uviedlo, že vozidlo budú určite „milovať“, keďže taký je ich dojem aj z ostatných produktov značky Apple. Sila značky a naznačuje, že popri všetkých telefónoch, počítačoch, hodinkách bude veľký záujem aj o autá. Dokonca viac ako 50 percent majiteľov Tesly uviedlo, že by určite zvážili ako budúce vozidlo Apple.

Stále pritom nie je jasné či šéf spoločnosti Apple Tim Cook skutočne dá zelenú vozidlu pre všetkých potenciálnych kupcov. „Uvidíme, interne skúmame množstvo vecí. Mnohé z nich nikdy neuvidia svetlo sveta,” upozornil ešte vlani.

Apple Car prezentacia
Zdroj: Apple

Apple sa však už dlhšie zaujíma o plne autonómny elektrický automobil a jeho cieľom je mať ho k dispozícii okolo roku 2025.

Applu dokonca nechýba ani priemyselný partner. Spoločnosť Foxconn nedávno získala bývalý montážny závod General Motors v Ohiu od startupu Lordstown Motors. Táto továreň je dostatočne veľká na to, aby bez problémov vyrobila 400-tisíc vozidiel ročne.

Mercedes-Benz EQS
Neprehliadnite

Top v automotive: V trnavskom Stellantise si prilepšia a elektrický “veľký medveď” sa už vyrába