Domáca spoločnosť poskytujúca kapacity IT špecialistov Titans freelancers posilňuje svoju pozíciu v zahraničí a spája sily s českou úspešnou IT outsourcingovou spoločnosťou Bridgewater. Tá sa orientuje prioritne na nábor IT odborníkov na svojom domácom trhu.

Majoritný podiel v Bridgewateri kupuje Titans od spoločnosti Topelex, ktorej väčšinový majiteľ Milan Procházka budoval firmu s Jakubom Konečným od samotného začiatku. Zakladateľ J. Konečný zostáva aj naďalej v spoločnosti a bude riadiť českú entitu. Kumulovaná výška tržieb Titans freelancers a Bridgewater za rok 2021 predstavuje viac ako 20 miliónov eur.

David Špinar CEO spoločnosti Miton
Neprehliadnite

D. Špinar: Hendikep Slovenska je malý trh. Zaujímavá je len Bratislava, Praha je viac sexi

Silný hráč v regióne

Titans disponujú databázou s vyše 11-tisíc IT špecialistami. V snahe akcelerovať rast k sebe líder trhu pribral v apríli tohto roka investora, slovenskú private equity spoločnosť Sandberg Capital, ktorá vo firme získala minoritný podiel.

Práve expertíza Bridgewateru na českom IT trhu, know-how Titans freelancers a nadnárodné skúsenosti Sandberg Capital s riadením IT firiem spolu dohromady vytvárajú predpoklady na vybudovanie stabilného partnera pre firmy aj freelancerov naprieč okolitými krajinami.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa