Líder elektrotechnického trhu, a to nielen na Slovensku, Samsung Electronic Slovakia nemá za sebou najľahšie obdobie. Náročná dekáda, ktorá viac priala konkurentom a rýchlo menila predajné trendy, nútila dcéru juhokórejského giganta k ráznym rozhodnutiam.

Po rokoch postupného vzostupu sa podnik predvlani dokonca rozhodol konsolidovať výrobné závody vo Voderadoch a v Galante s cieľom efektívnejšie riadiť výrobný proces. Celú výrobu presunul do Galanty, a tiež avizoval presun do Maďarska, s čím súvisela aj redukcia pracovníkov v Galante.

Po rokoch poklesu však vlani nastal žiadaný obrat. Kórejci sa konečne odrazili zo dna a dočkali sa aj rastu v hospodárení, čo napokon i viedlo k tomu, že galantský podnik plánuje opäť investovať. Aspoň také sú najnovšie informácie. 

Nový nábor

Investičný zámer Samsungu počíta s tým, že na Slovensku bude vyrábať nové modely veľkoplošných televízorov a monitorov. Spoločnosť plánuje v tomto roku investovať najmenej 36 miliónov eur do rozšírenia výroby v Galante a chce vytvoriť aj nové pracovné miesta, informovalo o tom ministerstvo hospodárstva. To zároveň navrhlo vláde poskytnúť spoločnosti daňovú úľavu v objeme deväť miliónov eur.

Pre rozšírenú výrobu veľkoplošných televízorov podnik potrebuje zhruba 140 nových pracovníkov. Televízory budú určené najmä pre zákazníkov z radov podnikateľov. Celú produkciu podnik plánuje vyvážať primárne na trhy krajín Európskej únie.

Závod v Galante otvoril Samsung asi pred 20 rokmi, keď tam začali montovať monitory. Výrobné portfólio fabriky spoločnosť postupne rozšírila o ďalšie výrobky spotrebnej elektroniky.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa