Neďaleko Vysokých Tatier by mali spustiť novú výrobu. Do okolia Veľkej Lomnice totiž smeruje so zámerom výstavby priemyselného parku nový investor.

Za dvadsať miliónov eur tu chce postaviť výrobné haly pre dve známe tunajšie firmy. Vďaka tomu bude expandovať potravinárska spoločnosť bývalého hokejistu Mariána Hossu – Hossa family a východoslovenská textilná firma Falke Slovakia.

Hossovci sa rozšíria

Nová investícia spoločnosti VL industrial park by mala za zhruba dvadsať miliónov eur priniesť na sever krajiny výrobu etablovaných firiem.

Ako avizuje zámer, ktorý firma predložila úradom, novú výrobnú prevádzku pre svoju potravinársku firmu by mala využiť spoločnosť Mariána Hossu. Ten sa po ukončení hokejovej kariéry naplno venuje podnikaniu a jeho firma už koncom vlaňajška avizovala, že chce rozširovať portfólio svojich produktov.

Výrobca mrazených polotovarov a významný distribútor horeca segmentu bol donedávna známy ako spoločnosť HO&PE family, tá sa však premenovala a rebrandovala na súčasnú firmu Hossa family.

Rodinný podnik, ktorého jediným majiteľom je Marián Hossa, avizoval rozšíriť portfólio aj preto, že sa chcel viac zamerať na retailový segment. Priestory budúceho priemyselného parku by tak mali firme poslúžiť na tento účel, hoci ešte vlani Hossovci avizovali plán vybudovať novú prevádzku na západnom Slovensku.

Samotný podnikateľ odhadoval ďalšie plánované investície v nasledujúcich rokov do výšky 22 miliónov eur. Modernizovať sa má nielen výroba v Poprade, ale posilní sa aj celá logistika.

„Cieľom je v priebehu nasledujúcich rokov vybudovať modernú, na zákazníka silno orientovanú firmu, ktorá má širokú ponuku kvalitných slovenských jedál. Ide o tradičné pokrmy, ktoré si zákazník ľahko pripraví sám.

Druhou významnou časťou biznisu je zásobovanie gastro prevádzok. Tu sa chceme sústrediť na rýchlosť a spoľahlivosť dodávok, ale aj predprípravu jedál pre kuchárov. Pracujeme pritom s dôrazom na disciplínu, ktorú som si priniesol z hokeja. Zhodli sme na tom, že do všetkého chceme ísť naplno,“ uviedol ešte koncom vlaňajška Marián Hossa.

Na snímke bývalý slovenský hokejista Marián Hossa v prevádzke svojich mraziarní v Poprade.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Ponožky a papuče

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa