Spoločnosť Tachyum ohlásila ukončenie kola financovania série B. Získané peniaze použije na dokončenie svojej vlajkovej technológie Prodigy. Tá aktuálne prechádza od úspešnej demonštrácie prototypu k výrobe prvého univerzálneho procesora na svete. Podľa predbežných informácií boli v rámci kola série B vyzbierané rádovo desiatky miliónov dolárov.

Kolu financovania dominoval súkromný anglický kapitálový investor IPM Group v spolupráci so slovenským Across Private Investments. Spoločnosť IPM Group je globálne pôsobiaci správca majetku a kľúčový strategický partner spoločnosti Tachyum v napredovaní slovenského superpočítačového projektu.

Danilak Rado
Neprehliadnite

Náš čip ušetrí viac energie než solárne a veterné elektrárne sveta, tvrdí R. Danilák

Spoločnosť Tachyum aktuálne zvýšila svoju trhovú hodnotu v amerických dolároch približne trojnásobne. Ďalšie kolo financovania série C by firme malo pomôcť získať kapitál potrebný na dosiahnutie ziskovosti.

Zakladateľ spoločnosti Tachyum Rado Danilák
Zdroj: Tachyum
Zakladateľ spoločnosti Tachyum Rado Danilák

„Financovanie spoločnosti v pokročilom štádiu vývoja, ako je Tachyum, je prejavom dôvery, že všetka práca a pokrok, ktorý sme dosiahli, budú v budúcnosti prinášať rastúcu hodnotu,“ povedal Radoslav Danilák, zakladateľ spoločnosti Tachyum.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa