Slováci zo startupu Powerful Medical získali investíciu vo výške 6,2 milióna eur. Podporili ich CB ESPRI Impact One, bpd partners, Venture To Future Fund (VFF), ako aj viacerí anjelskí investori zo slovenského startupového prostredia.

Prostriedky získané od investorov plánujú využiť hlavne na expanziu do Spojeného kráľovstva, Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. Startup je aktívny od roku 2017 a za ten čas dostal už viac investícií v celkovej hodnote viac ako sedem miliónov eur.

V príprave aj ďalšia investícia

Na prelome roka plánujú na týchto trhoch spustiť digitálnu platformu PMcardio. Sú to pre nich v tejto fáze kľúčové trhy, na ktoré sa budú v najbližších mesiacoch zameriavať. Už teraz komunikujú so zákazníkmi z týchto trhov v rámci ich Early Access Programu. Medzi klientov patria nemocnice, kliniky, lekári a ďalší zdravotnícky personál.

Rýchla diagnostika je základ

Kardiovaskulárne ochorenia sú celosvetovo najčastejšou príčinou úmrtí. Len v Spojených štátoch zomrie na srdcovo-cievne choroby každých 36 sekúnd jeden človek, čo predstavuje 659-tisíc Američanov ročne. Napriek tomu väčšinu zdravotníkov, ktorí ako prví prichádzajú do kontaktu s pacientmi s kardiovaskulárnymi chorobami, nemožno pokladať za odborníkov v tejto medicínskej oblasti.

Zásadným faktorom medzi úspešnou liečbou a predčasnou smrťou je čas, preto je nevyhnutné určiť pacientom presnú diagnózu čo najskôr a urgentne im poskytnúť adekvátnu starostlivosť, tvrdia zakladatelia startupu Powerful Medical.

Novú investíciu okrem expanzných účelov využijú aj na ďalší medicínsky výskum. V pláne je takisto ďalšie investičné kolo Series A v priebehu budúceho roka, na ktoré sa začínajú pripravovať.

„Investovanie do slovenských perspektívnych firiem považujem za veľmi dôležité, pretože verím, že inovačný potenciál svetovej úrovne na Slovensku máme. Preto je kľúčové podporiť práve spoločnosti ako Powerful Medical, ktoré prinášajú revolučné riešenia v kritických oblastiach, akou zdravotníctvo nepochybne je,“ hovorí Robert Vass, jeden z anjelských investorov a prezident organizácie Globsec.

Pilotnú verziu využívajú tisíce zdravotníkov

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa