Jeden z najväčších developerov v Európe nebude na pandemický rok spomínať v dobrom. Spomalenie výstavby kancelárskych projektov a negatívne zmeny v kurzových rozdieloch pripravili pôdu pre jeho prvú stratu od veľkej krízy. Pandémia firmu zasiahla práve vo fáze expanzie a na súvahe jej zostali budovy, ktoré ešte netvorili zisky.

Nové Apollo
Neprehliadnite

IBM bude mať nové priestory v Novom Apolle v Bratislave

Dnes je však situácia oveľa lepšia a realitný trh po celej Európe ožíva. So zabezpečeným financovaním a s množstvom hotovosti na účtoch sa HB Reavis obzerá po expanzii. Najbližším cieľom je Berlín.

Nepriaznivé valuácie

Rok 2020 zasiahol developerov po celom svete. Výnimkou nebol ani HB Reavis. Základnú stratu 113 miliónov eur ešte nafúkli negatívne posuny kurzov. Hospodársky výsledok tak po započítaní oslabenia mien krajín, kde firma pôsobí, voči euru skončil stratou vo výške 183 miliónov.

Biznis model firmy je založený na dvoch princípoch. Firma stavia takmer výlučne kancelárske priestory, ktoré dodáva vo vysokej kvalite nielen vzhľadom na východoeurópske štandardy. Skutočnú hodnotu budovy však netvorí betón a oceľ.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa