Štátny Tipos zvýšil vlani tržby až o 43 percent na 978 miliónov eur. Polmiliardové tržby prekročila firma prvýkrát v roku 2019. Tento rok by sa mohla preklopiť cez miliardovú hranicu. Vlani jej k tomu chýbalo 22 miliónov eur, čo sú tržby, ktoré vie dosiahnuť zhruba za osem dní.

Tipos vlani takmer zdvojnásobil zisk na 18,8 milióna eur. Vďaka rastu výnosov a celkovej prevádzkovej efektivite dosiahla spoločnosť čistý zisk 15,3 milióna eur a vďaka vyhratému hlavnému súdnemu sporu v kauze Lemikon zisk zvýšila o ďalších 3,5 milióna eur. Spor sa ťahal od roku 2000 a išlo v ňom o používanie ochranných známok a know-how. Dôležitá bola vlani aj dohoda na mimosúdnom urovnaní so spoločnosťou Easit vo výške 300-tisíc eur vo veci hráčskych účtov.

O rozdelení zisku rozhoduje Valné zhromaždenie Tiposu, pričom jediným akcionárom firmy je cez ministerstvo financií štát. Zhromaždenie tento rok ešte nezasadalo. Jednou z možností je, že by celý zisk prešiel do štátneho rozpočtu. Tam musia podľa zákona smerovať aj percentá z rôznych lotérií. Pri okamžitých lotériách vrátane žrebov, ako aj pri číselných lotériách je to dvadsať percent z hernej istiny.

Čo pomohlo rastu tržieb

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa