Spoločnosť Secop oznámila otvorenie nového výskumno-vývojového centra v Spišskej Novej Vsi. Nemecká firma na východe Slovenska plánuje investovať a využiť svoje inovačné a vývojové schopnosti, aby posilnila inžinierske kompetencie z prevádzok v Gleisdorfe, Flensburgu, Zlatých Moravciach či v čínskom Tianjine.

Nová práca na východe

Nemci vidia v regióne Spišskej Novej Vsi nové príležitosti, keďže centrum výskumu a vývoja podporí vývoj produktov a produktové inžinierstvo pre komerčné kompresory skonštruované a montované v ich ďalšom výrobnom závode v Zlatých Moravciach. 

Nové centrum by zároveň malo fungovať v koordinácii s výskumným a vývojovým zariadením v Gleisdorfe. „Po výskumnom a vývojovom centre v Gleisdorfe z roku 2020 a novom sídle vo Flensburgu z roku 2021 ide s novým zariadením pre laboratóriá a aplikačné centrum o najnovšiu investíciu spoločnosti Secop s cieľom posilniť vývojové a inžinierske schopnosti na podporu vývoja produktov so zameraním sa na inovatívne riešenia, čo je jeden z hlavných pilierov nášho strategického plánu,“ uviedla spoločnosť vo svojom stanovisku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa