„Slovenský pavilón sme sprístupnili už v nedeľu 3. októbra. Ministerstvo hospodárstva spoločne s agentúrou SARIO pripravili na základe individuálnych požiadaviek jednotlivých účastníkov podnikateľskej misie niekoľkodňový odborný program, vytvorili priestor pre množstvo stretnutí v slovenskom pavilóne a networking v rámci návštev iných pavilónov”, povedala Miroslava Valovičová, generálna komisárka expozície SR na Expo Dubaj 2020.

Slovenský pavilón navštívili ako prví minister hospodárstva Richard Sulík a minister životného prostredia SR Ján Budaj so svojou delegáciou a s veľvyslancom Slovenska v Spojených Arabských Emirátoch Michalom Kováčom.

Expo Dubaj 2020
Neprehliadnite

Začína sa najúžasnejšia výstava: Expo Dubaj 2020 bude veľkolepé a súčasťou bude aj Slovensko

Hlavným podujatím tematického týždňa Klíma a biodiverzita je diskusia lídrov na tému Európska zelená dohoda: Výskum a inovácie ako nástroj ku klimatickej neutralite, ktorú otvoril Minister životného prostredia SR Ján Budaj. Diskusia je organizovaná Európskou službou pre vonkajšiu činnosť EEAS v Bruseli. Na podujatí sa okrem ministra Jána Budaja zúčastnila aj delegácia MŽP SR.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa