Britská výroba batérií pre elektromobily zhasne zrejme skôr, než začala. Plánovaný líder v tejto novej oblasti priemyslu, spoločnosť Britishvolt, podľa portálu Automotive News Europe predáva svoje aktíva.

Spoločnosť, ktorá bola založená pred tromi rokmi a ktorú sľúbila vláda financovať, totiž rokuje o predaji svojej hlavnej továrne. Prekvapením však je údajný záujemca o priestory na ostrovoch, slovenský baterkový startup InoBat Auto. Ten má dokonca zvažovať možnosti fúzie alebo akvizície spoločnosti Britishvolt.

Trh nie je pre malých

Podľa ľudí oboznámených s touto záležitosťou je vývoj britského giganta na batérie pre elektrické vozidlá ohrozený. Ani po troch rokoch sa biznis s baterkami na ostrovoch nepodarilo zrejme nakopnúť do takých rozmerov, aby bol rastový. Aj preto Britishvolt údajne rokuje o predaji svojho hlavného závodu s rozlohou pozemkov 93 hektárov v meste Cambois na severovýchode Anglicka.

Najnovšie informácie, že kupcom má byť slovenský baterkový startup sú podľa všetkého stále len v rovine špekulácií a dôverné. Pre InoBat Auto by totiž išlo zásadnú investíciu a fabriku, ktorú kedysi avizoval vybudovať nie v Spojenom kráľovstve, ale na východe Slovenska.

Britishvolt tieto informácie podľa portálu odmietol komentovať. Spoločnosť InoBat však mala byť v tejto veci otvorenejšia a uviedla, že pre svoj ďalší závod hodnotí viaceré európske lokality vrátane severovýchodného Anglicka, ale aj španielskych regiónov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa