S letnými horúčavami ustúpil biznis do úzadia. Nových firiem sa totiž založilo najmenej za posledných niekoľko kvartálov. Zdá sa, že podnikatelia a firmy si po ťažkom roku užívajú zaslúžený odpočinok. Tento opis sa dnes možno hodí na firmy, pre fyzické osoby to však určite neplatí.

Tie v súčasnosti ničia osobné bankroty ako spomalená ozvena pandemickej krízy. Postupné odznievanie bezprecedentných štátnych pomocí sa prejavilo aj v náraste malých úpadcov, ktorí sa teraz boria so zlou situáciou. Tento pohľad potvrdzujú aj dáta. V júli vyhlásilo bankrot 859 ľudí, najviac od začiatku roka.

Manipulácia s drevom v spoločnosti Ziegler
Neprehliadnite

Nemecká Ziegler Group investuje na Gemeri štvrť miliardy eur, prácu u nej nájdu stovky ľudí

 Rekordný mesiac

Analýza spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau už v júni hovorila o najvyššom počte osobných bankrotov, keď sa do úpadku dostalo 821 ľudí. „V júni sme zaznamenali najväčší počet osobných bankrotov v tomto roku. Je to zatiaľ jediný mesiac, v ktorom bol počet bankrotov väčší, než v rovnakom období minulého roka,“ uviedla spoločnosť v tlačovej správe pred niekoľkými týždňami.

Všetci dúfali, že sa trend otočí a krachov bude v letných mesiacoch menej. Vysoké očakávania o zlepšujúcej sa situácii bežných ľudí sa, bohužiaľ, nenaplnili a prvý letný mesiac júnové čísla ešte prekonal.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa