Špecifickým segmentom predaja automobilov je obchodovanie s jazdenými vozidlami. Generálna riaditeľka Aures Holdings Karolína Topolová v rozhovore pre TREND hovorí o zatiaľ najúspešnejšom roku spoločnosti, o zmenách v správaní zákazníka a tiež o tom, aký vývoj na trhu s jazdenými vozidlami predpokladá v ďalšom období.

Podľa dostupných informácií sa zdá, že všetky aktuálne ekonomické a politické problémy sa predaju jazdených áut vyhýbajú. Prekvapilo vás to?

Tohtoročné predajné čísla za jedenásť mesiacov sú zatiaľ najlepšie v našej tridsaťročnej histórii. Oproti minulému roku sme za rovnaké obdobie predali o niekoľko tisíc vozidiel viac, a to napriek všetkým negatívnym faktorom, ktoré na ekonomiku pôsobia.

Ako je to možné?

Jedným z dôvodov je určite aj to, že napriek zdražovaniu tovaru sa ceny jazdených automobilov v autobazároch skoro vôbec nezvyšovali. Okrem toho, pokiaľ sa začne ekonomická situácia zhoršovať, ľudia sa vždy začnú viac zaujímať o jazdené vozidlá, pri nákupe ktorých v porovnaní s novými ušetria.

Skutočne ste nepocítili ani dopad inflácie a dôsledky vojny na Ukrajine?

Naozaj môžem povedať, že faktory, ktoré momentálne pôsobia na ekonomiku, ako je inflácia, dozvuky kovidu, nedostatok nových vozidiel či vojna na Ukrajine, sa do segmentu predaja jazdených automobilov skutočne nijako zásadne nepremietli.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa