Populárna sieť multikín Cinemax, za ktorou stojí rodina Drobných, sa rozšíri aj za hranice Slovenska. Prvý multiplex, ktorý v Českej republike otvorí, sa bude nachádzať v nákupnom centre Olympia neďaleko Olomouca. Na Slovensku už funguje dohromady 13 kín v 12 mestách, táto česká tak bude 14 pobočkou.

„Sieť multiplexov Cinemax vstupuje projektom v Olympii Olomouc na český trh. Bude sa jednať o ich prvú českú pobočku,“ cituje portál Hospodárskych novín spoločnosť Next Management, ktorá nákupné centrum Olympia v Olomouci spravuje.

Kino bude mať sedem sál s 835 sedadlami. Otvorenie je naplánované v druhej polovici budúceho roka. V meste bude mať aj konkurentov, ktorými je šesťsálové multikino Premiere Cinemas s kapacitou 952 miest a tiež multikino spoločnosti CineStar, ktoré v meste funguje od roku 2005.

Cinemax chce s konkurenciou bojovať nielen technickými novinkami, ale aj netradičnými službami. „Filmy sa budú premietať vo formáte 4K a maximálny filmový zážitok umocní pohodlie sedadiel Premium Plus, ktoré sú väčšie ako sedadlá klasické, poskytujú divákom väčší priestor na nohy, majú vyvýšené opierky hlavy a sú umiestnené v tom najlepšom uhle oproti plátnu,“ dodávajú Hospodárske noviny.

Nebude chýbať kaviareň, široký sortiment občerstvenia a alkoholické a nealko nápoje. Občerstvenie sa vo VIP zónach bude dať objednať aj počas filmu.

Dramatická expanzia multikín v Česku nastala v roku 1999, kedy sa dostali prakticky do všetkých krajských miest v krajine. Podľa údajov Únie filmových distribútorov je v prevádzke 31 multikín, ktoré ročne utŕžia takmer 66 miliónov eur.