Spoločnosť Prefis nie je na trhu nováčikom. Vznikla už totiž pred štvrťstoročím, pričom vyše dvadsať rokov sa venuje poradenstvu a implementácii špecifického softvérového riešenia, ktoré používajú finančné inštitúcie na celom svete. Tento transakčný systém je dnes implementovaný v stovkách subjektov, najmä v centrálnych bankách a nadnárodných finančných inštitúciách.

Riešenie pomáha sledovať firmám dianie na trhoch a riadiť toky financií. Medzi klientmi Prefisu figurovali či figurujú Európska investičná banka, Európska centrálna banka, druhá najväčšia investičná spoločnosť na svete Abu Dhabi Investment Authority či centrálne banky v Portugalsku, na Jamajke alebo v Nigérii.

Stabilné tržby

Názov firmy je skrátením slov Pressburg Financial Services. Hoci ide o slovenskú firmu, rozptýlenie klientov po celom svete viedlo k vytvoreniu širokej skupiny medzinárodných konzultantov. Pracuje pre ňu okolo šesťdesiat ľudí, časť z nich je zo Slovenska a Česka a časť z Európy, väčšina z Európy a zvyšok z celého sveta.

„Ľudia v spoločnosti majú výnimočné vzájomné vzťahy a to sa snažíme udržiavať napriek geografickej vzdialenosti. Pravidelne organizujeme team buildingy v rôznych destináciách, aby sa ľudia mali možnosť aj osobne stretávať,“ konštatuje pre TREND generálna riaditeľka firmy Viera Bieliková.

V uplynulých troch rokoch rástla firma Prefis v tržbách zo 4,6 milióna eur za rok 2020 na 6,8 milióna eur až na 7,9 milióna eur v minulom roku. V porovnaní so situáciou pred štyrmi či piatimi rokmi ide o dvoj- až-trojnásobky jej tržieb. Spoločnosť chce momentálne rásť miernym tempom 15 až 20 percent, aby si dokázala zachovať svoju firemnú kultúru.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa