Vďaka získanej certifikácii môže byť PMcardio oficiálne nasadené do záchranných, nemocničných a ambulantných systémov. Certifikácia Powerful Medical sa podľa prísnych európskych smerníc podarila za pomoci TÜV SÜD, auditorskej spoločnosti, ktorú Európska únia poverila certifikáciou zdravotníckych pomôcok podľa medzinárodných bezpečnostných a kvalifikačných noriem.

Ďalšia certifikácia koncom roka

Firma taktiež získala certifikát, ktorý jej umožňuje vyvíjať, dizajnovať a predávať zdravotnícke pomôcky na báze umelej inteligencie aj v iných odboroch ako v kardiológii. Ide o vôbec prvé udelenie takého obsažného certifikátu pod novou európskou certifikáciou.

„Sme európska spoločnosť a Európa je zatiaľ náš hlavný trh. Keďže sme úspešne získali certifikáciu EÚ už podľa nových nariadení MDR, môžeme na európsky trh uviesť celosvetovo prvú platformu na báze umelej inteligencie, ktorá slúži na digitalizáciu EKG a srdcovo-cievnu diagnostiku pacienta. CE certifikát zdravotníckej pomôcky triedy II(b) dovoľuje nášmu produktu PMcardio nielen poskytovať informácie pri rozhodovaní o liečbe, ale samotné rozhodovanie aj usmerňovať.

Stáva sa tak dôležitým nástrojom vo vrecku zdravotníckych pracovníkov, čo potvrdzuje aj fakt, že aplikáciu PMcardio využíva už viac ako 10-tisíc zdravotníkov v 122 krajinách sveta. S európskym certifikátom sme presvedčení, že sa nám podarí získať aj certifikáciu od amerického úradu FDA. Posudzovanie práve prebieha a udelenie certifikácie očakávame už koncom tohto roka,” hovorí CEO Powerful Medical Martin Herman.

Bratia Velitsovci
Neprehliadnite

Bratia Velitsovci získali ďalšie milióny pre Isadore Apparel. Chcú expandovať do zámoria a Ázie

Kardiovaskulárne ochorenia sú celosvetovo najčastejšou príčinou úmrtí. Len v Spojených štátoch zomrie na srdcovo-cievne choroby každých 36 sekúnd jeden človek, čo predstavuje 659-tisíc Američanov ročne. Napriek tomu väčšinu zdravotníkov, ktorí ako prví prichádzajú do kontaktu s pacientmi s kardiovaskulárnymi chorobami, nemožno pokladať za odborníkov v tejto medicínskej oblasti.

Zásadným faktorom medzi úspešnou liečbou a predčasnou smrťou je čas, preto je nevyhnutné určiť pacientom presnú diagnózu čo najskôr a urgentne im poskytnúť adekvátnu starostlivosť.

Práce na ďalšom výskume

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa