Chorvátsky podnikateľ Mate Rimac má len tridsaťjeden rokov, no už sa o ňom v automobilovom svete hovorí ako o Elonovi Muskovi Balkánu. S juhoafrickým vizionárom možno nezdieľa ambíciu letieť do vesmíru, no vášeň pre elektromobilitu majú rozhodne spoločnú.

A rovnako ako on by sa čoskoro mohol stať zásadným hráčom tohto odvetvia. Jeho spoločnosť Rimac Automobili sa v ostatných rokoch dokázala zaradiť k popredným svetovým výrobcom komponentov, mieri však podstatne vyššie.

top auto
Neprehliadnite

Top udalosti v automotive: Volkswagen opäť vyrába a „Lambo“ bude aj elektrické

Rimac Automobili dnes svoju platformu pre elektrické supervozidlá dodáva firmám ako je nemecká Automobili Pininfarina či britský Aston Martin. Okrem toho pracuje na ďalšom elektrickom športiaku vlastnej značky, čím konkuruje aj ostrieľanému hráčovi európskeho autosveta, značke Porsche.

Tú síce ešte donedávna s elektromobilitou nik nespájal, všetko však zmenila jeho nedávna prvotina Porsche Taycan, ktorá vo svojej triede prepísala rekordy predaja.

Mate Rimac
Zdroj: Rimac
Mate Rimac

Gigantom zamotal hlavy

Úspechov má na konte viacero, no skutočne prelomovým pre Mate Rimaca zrejme bude až aktuálny, zatiaľ bedlivo utajovaný obchod.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa