Slovenská private equity spoločnosť Sandberg Capital predala svojich 50 percent v spoločnosti Swan. Kupujúcim je spoločnosť Swan Mobile, ktorej majoritný vlastníkom je DanubiaTel. DanubiaTel je zároveň vlastníkom 50-percentného podielu v Swane.

Súčasný Swan vznikol fúziou dvoch najväčších alternatívnych operátorov na Slovensku Benestry a pôvodného Swanu. Obe firmy boli úspešné už pred fúziou, no vyhliadky do budúcnosti pre menších operátorov neboli ideálne.

Po fúzii podnik nadviazal na silné stránky jednotlivých firiem s cieľom získať ešte silnejšie postavenie na trhu. Dnes je operátor Swan druhý najväčší poskytovateľ fixných telekomunikačných služieb v biznis sektore a jeho obrat dosahuje takmer 100 miliónov eur.

„V telekomunikačnom biznise potrebujete určitú veľkosť, aby ste mohli byť dlhodobo úspešní. Boli sme presvedčení, že spojením Benestry a Swanu získame veľkosť, ktorá nám umožní zvyšovať trhový podiel a zároveň vzájomné synergie vytvoria značnú hodnotu,“ hovorí partner Sandberg Capitalu Michal Rybovič.

Veľký míľník

Zmena vlastníckej štruktúry Swanu a jeho následné zlúčenie so Swan Mobile predstavuje pre všetky zúčastnené strany veľký míľnik. V prípade Sandberg Capital ide vôbec o prvý exit z firmy v portfóliu fondu, v prípade spoločnosti DanubiaTel predstavuje zlúčenie operátorov najväčšiu udalosť na telekomunikačnom trhu za posledné roky, ktorá povedie k ďalšej konsolidácií odvetvia, o ktorú sa akcionári spoločností snažia už niekoľko rokov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa