Analytici v ankete agentúry Reuters očakávali zisk v rozpätí 1,3 miliardy až 1,35 miliardy eur. Avšak samotná spoločnosť už v októbri znížila svoj pôvodný odhad o päť percent kvôli oslabeniu britskej meny v dôsledku vystúpenie Británie z Európskej únie.

Pokles cien leteniek trvajúci už niekoľko rokov sa podľa európskych dopravcov začína v posledných týždňoch spomaľovať. Ryanair predpokladá, že ceny vo fiškálnom roku 2017 (do 31. marca 2018) zníži o päť až sedem percent po prepade o 13 percent v predchádzajúcom roku.

Írsky dopravca v minulom roku zahájil lety na 206 nových trasách a otvoril 10 svojich základní na letiskách v Bukurešti, Korfu, Frankfurte nad Mohanom, Hamburgu, Ibize, Norimbergu, Prahe, Sofii, Temešvári a Vilniuse.

Ako uviedla agentúra Reuters, lietadlá Ryanairu denne vzlietnu 1 800-krát do 34 krajín. Za uplynulý fiškálny rok prepravila spoločnosť 120 miliónov cestujúcich. V budúcom roku chce prepravca toto číslo zvýšiť na 130 miliónov, čo predstavuje nárast o osem percent po zvýšení o 13 percent tento rok. Z hľadiska počtu cestujúcich Ryanair vlani vystriedal Lufthansu na poste najväčších európskych aerolínií.