O expanzii ruského potravinového reťazca na Slovensko sa začalo hovoriť už začiatkom minulého roka. Škrt cez rozpočet však smelým plánom spravila vojna na Ukrajine, pre ktorú ich firma musela na určitý čas stopnúť. Dnes je expanzia opäť v hre a podľa portálu tvnoviny.sk chce Mere rozšíriť trh o slovenských zákazníkov už tento rok.

„Stále platí, že chceme tento rok otvoriť obchody na Slovensku. Naberáme ľudí na naše druhé obchodné oddelenie v Ostrave, ktoré by malo zastrešovať aj Slovensko,“ potvrdzuje manažérka nákupu Mere Natalia Sinkina. Podľa informácií chce reťazec na Slovensku otvoriť tri až päť predajní.

Tovar bez nápadných obalov

Reťazec sa sankcií zo strany Európskej únie (EÚ) neobáva. Diskont chce totiž na Slovensku vystupovať ako slovenská firma. Približne 80 percent jeho dodávateľov pochádza z EÚ, najmä z Poľska, Bulharska, Ukrajiny a Litvy. Niektoré produkty dokonca pochádzajú od českých a slovenských dodávateľov.

Na webovej stránke supermarketu sú informácie pre potenciálnych dodávateľov. Jednou z hlavných požiadaviek je, aby produkty spadali do kategórie lacných a stredne lacných. Pre obchod je veľmi dôležité, aby ceny produktov boli čo najnižšie.

ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Pepco a dm-ku čaká konkurencia. Po kontroverznom Primarku príde poľská drogéria i český startup

Na stránke sa tiež uvádza, že cena produktov, vrátane nákladov na ich prepravu do predajne, by mala byť o 20 až 30 percent nižšia oproti konkurenčným predajniam. Tieto ceny sa podľa spoločnosti dajú dosiahnuť znížením nákladov na balenie. „Nepotrebujeme farebné a nápadné obaly,“ píše sa na stránke.

Mere ponúka svoj tovar vo veľkých hangároch, uskladnený je na paletách. Tento koncept diskontu čiastočne pripomína Metro. „Šetríme na všetkom tak, aby naše náklady boli čo najnižšie. To znamená prevažne paletový predaj bez krásnych regálov,“ prezrádza N. Sinkina.

Vstup reťazca na slovenský trh by ešte minulý rok hodnotil analytik trhu a obchodu Ľubomír Drahovský trochu rozpačito. Slováci si totiž v obchodoch radi priplácajú za kvalitu a podporujú aj domáce výrobky.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa