V ich portfóliu nájdete posteľné obliečky, vankúše, prestieradlá, paplóny, ale i matrace. Áčko dnes zamestnáva viac ako 100 zamestnancov, ročné tržby sa pohybujú na úrovni 2,5 milióna eur a produkty spoločnosti kúpite v desiatkach partnerských predajní na Slovensku a v Česku. Aký je ich recept na úspech?

Za úspechom Áčka stojí usilovnosť a inovatívne myslenie

Áčko je rodinná firma, hodnoty zakladateľov dnes nasleduje syn Peter Filipp, ktorý pôsobí na pozícii riaditeľa. V začiatkoch spoločnosti pomohli nielen znalosti a skúsenosti manželov Filippových, ale tiež ich nezlomná usilovnosť. K usilovnosti sa prirodzene pridalo i inovatívne myslenie, vďaka ktorému patrí v súčasnosti Áčko medzi lídrov vo svojej oblasti.

Ilustračné foto
Zdroj: Áčko
Ilustračné foto

Ďalším dôležitým aspektom výroby, najmä pri posteľných obliečkach a prestieradlách, je ich vzhľad. Petrova mama, Adela, bola prvou dizajnérkou v spoločnosti. Dnes pracuje vo firme viacero dizajnérok, z ktorých sa každá špecializuje na svoju oblasť. Výsledkom tak sú detské posteľné obliečky s hravými motívmi, medzi ktorými nechýbajú ani obľúbené filmové postavičky najmenších.

Chuť neustále napredovať sa  premieta nielen v dizajne, ale tiež v kvalite výrobkov. Vďaka pokrokovým technológiám môže Áčko na veľkú časť svojich výrobkov ponúkať až 3-ročnú záruku. V ponuke nechýbajú ani antialergické paplóny či obliečky z lyocelového vlákna, ktoré je vyrobené z buničiny. Veľkým plusom je tiež garancia výrobkov bez škodlivých látok a pravidelná certifikácia OEKO tex.

Ilustračné foto
Zdroj: Áčko
Ilustračné foto

Posteľné obliečky aj prestieradlá vystavujú vo Frankfurte

Slovenské posteľné obliečky si vydobyli úspech nielen v Česku a na Slovensku. Áčko svoje kolekcie pravidelne ukazuje svetu vo Frankfurte – na výstave Heimtextil. Aj vďaka konfrontácii so zahraničnými výrobcami dokáže spoločnosť odpovedať na neustále meniace sa požiadavky svojich zákazníkov. Výsledok je tak rozšírenie portfólia, v ktorom ponúkajú i antialergické paplóny a vankúše z bambusu či aloe vera alebo šikovné spacie vaky pre deti.

Ilustračné foto
Zdroj: Áčko
Ilustračné foto

Zákazníci tiež ocenia používateľský prívetivé prostredie internetového obchodu, kde je široký sortiment prehľadne rozdelený do kategórií: napríklad matrace na každý deň, matrace pre návštevu a matrace pre nerozhodných. S využitím svojich dlhoročných skúseností tak Áčko ponúka nielen vysokú kvalitu produktov, ale tiež pomocnú ruku pri nákupnom procese.

Chcete si pozrieť aktuálne kolekcie posteľných obliečok alebo ponuku matracov? Všetko nájdete na www.acko.sk.