Igor Rattaj z okruhu skupiny J&T dokončil v susednom Česku ďalší predaj. Zbavil sa fotobanky Profimedia.cz, ktorú kúpila tamojšia verejnoprávna ČTK. O transakcii sa hovorilo už niekoľko mesiacov, obe strany ju však sfinalizovali až vo štvrtok.

Dva predaje

Nová akvizícia verejnoprávnej agentúre dáva zmysel, aj preto do transakcie išla. „ČTK má najväčšiu národnú fotobanku a bohatý historický fotoarchív, ku ktorému každý okamih pribúdajú nové snímky,“ uviedol generálny riaditeľ ČTK Jiří Majstr. „Spojením s najväčším poskytovateľom obrazového materiálu zo zahraničia, ktorý zastupuje viacero špičkových svetových fotobánk, dokážeme klientom ponúknuť nové služby.“

Muttereralm pri Innsbrucku
Neprehliadnite

TMR kúpila a prevzala menšie rakúske stredisko Muttereralm

Podľa kuloárnych informácii sa transakcia mohla uzavrieť skôr, problémom však bola neflexibilita štátnej inštitúcie. Dlhotrvajúce a pomalé procesy predaj takmer znemožnili.

Okrem fotobanky sa finančník zbavil aj ďalšej firmy. Firma produkujúca materiál perlit, s príznačným názvom Perlit Praha, prešla do portfólia odpadovej firmy Marius Pedersen. Ako uvádza český týždenník Hrot, súhrnná hodnota oboch transakcií sa môže pohybovať okolo pol miliardy českých korún (20 mil. eur).

Kto je vlastne Igor Rattaj?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa