Životné prostredie a klíma sú horúcimi témami v biznise už niekoľko rokov, pričom skratka ESG, ktorá znamená spoločenské, environmentálne a sociálne riadenie firiem sa stala akýmsi etalónom podnikania. Znižovanie negatívnych dosahov priemyselnej výroby na životné prostredie a klímu má vo svojej DNA aj bratislavská spoločnosť Ropa Group.

Ekologizácia priemyslu

Spoločnosť Ropa Group sa zaoberá medzinárodným obchodom. Dominantnou oblasťou je špecializovaná distribúcia chemických komodít, ktoré sa aplikujú za účelom znižovania priemyselných emisií stacionárnych zdrojov znečistenia. Firma sa orientuje najmä na zahraničné trhy, keďže Slovensko jej generuje asi len desať percent tržieb. Medzi jej zákazníkov patria napríklad elektrárne, teplárne, spaľovne odpadov, cementárne či oceliarne, ktoré podľa európskych nariadení musia dodržiavať prísne emisné limity.

V rámci tohto segmentu si Ropa Group vytvorila aj dcérsku spoločnosť Enviropa, cez ktorú poskytuje inžinierske služby v technológiách, ktoré emisie znižujú. Spoločnosť Ropa Group obsluhuje sedemnásť európskych krajín, medzi ktoré patrí Česko, Poľsko, Rakúsko, Maďarsko, ako aj všetky balkánske štáty.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa