Najväčšia potravinárska spoločnosť v krajine – Nestlé Slovensko – pokračuje už siedmy rok po sebe vo svojom raste. Jej vlaňajšie tržby po prvýkrát v histórii prekročili hranicu 200 miliónov eur, keď dosiahli 216,6 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o vyše 12 percent.

Spoločnosti sa podarilo v minulom roku výrazne zvýšiť aj čistý zisk a to o 17 percent na 9,4 milióna eur. Celý zisk si navrhla spoločnosť vyplatiť vo firme dividend. Vyšší profit než vlani malo Nestlé naposledy v roku 2018, keď prekročil desať miliónov eur. EBITDA firmy vlani vzrástla o 21 percent na 16,2 milióna eur.

WA 19 archív Feuchtwangen - Na archívnej snímke z 2. júla 2014 logo americkej sieti rýchleho občerstvenia McDonald's v bavorskom meste Feuchtwangen. Zvýšenie cien pomohlo spoločnosti McDonald's dosiahnuť rast tržieb v 1. štvrťroku 2022, zatiaľ čo jej zisk klesol v dôsledku nešpecifikovanej daňovej záležitosti. FOTO TASR/DPA

ARCHIV - 02.07.2014, Bayern, Feuchtwangen: Ein McDonald`s Logo aufgenommen vor einer Filiale bei Feuchtwangen. McDonald's gibt am 28.04.2022 Zahlen für das 1. Quartal bekann
Neprehliadnite

Počas pandémie sme jedli viac burgrov. McDonald’s zvýšil zisk a vyplatil si miliónové dividendy

Hoci ostatní rivali Nestlé z prvej päťky najväčších potravinárskych firiem (Rajo, Mecom Group, Plzeňský Prazdroj Slovensko, Heineken Slovensko) svoje hospodárske výsledky za minulý rok ešte nezverejnili, nie je predpoklad, že by lídra trhu predbehli. Koľko by museli vlani utŕžiť, aby sa tak stalo?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa