Otvorenie predajne v Poluse potvrdil Hospodárskym novinám hovorca Lidla Tomáš Bezák. Presný termín štartu reťazca v lokalite závisí od vlastníka centra, ktorý v súčasnosti upravuje priestor po Carrefoure.

Slovenský Lidl naberá skúsenosti s prevádzkovaním supermarketu v nákupných centrách. Prvý otvoril na jeseň 2017 v košickom obchodnom centre Cassovia, druhý pridal po roku v Banskej Bystrici v novom nákupnom centre Point. Celkovo má na Slovensku 134 predajní.

Carrefour bol spätý s Polusom od roku 2000. „Dožil“ v ňom do konca predvlaňajška v rukách expartnera Penty Jozefa Špirka, ktorému nevyšiel pokus o záchranu francúzskej značky na slovenskom trhu. Carrefour definitívne skončil v januári 2018, keď zavrel posledný obchod v Petržalke, kde zanechal podobne ako v Poluse po sebe prázdnu veľkú plochu.

Rolu potravinového operátora v Poluse v súčasnosti supluje menší supermarket siete Delia, ktorá v Bratislave prevádzkuje najmä malé samoobsluhy. Po odchode Carrefouru z lokality sa špekulovalo, že jeho nástupcom sa môže stať tiež supermarketový špecialista Billa.