Hlava XXII Slovenskej pošty. Bez dostatočného objemu hromadných zásielok vám pošta neposkytne zľavu. Bez zľavy nikdy nedosiahnete dostatočný objem potrebných zákaziek.

K relevantným zákazkám v odvetví hromadných zásielok sa nezvýhodnené firmy bez zľavy od Slovenskej pošty fakticky nemajú šancu dostať. Pre podnikateľov na trhu s doručovaním hromadných zásielok je tento stav realitou.

Protimonopolný úrad už dlhšie vyšetroval údajné zneužívanie dominantného postavenia Slovenskej pošty na trhu. V posledných dňoch sa ľady pohli. Úrad nazhromaždil dostatok podkladov a otvoril oficiálne konanie voči štátnemu doručovateľovi.

Na Kolpašskej ulici v Banskej Štiavnici vo štvrtok spustili do prevádzky prvý balíkobox v banskoštiavnickom okrese. Slovenská pošta tak rozšírila sieť služieb na pohodlné a jednoduché doručovanie balíkov a balíkových zásielok a na celom Slovensku má už 135 takýchto balíkoboxov. Na snímke primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková (vpravo) a predseda predstavenstva Slovenskej pošty Martin Ľupták (vľavo) počas spustenia balíkoboxu v Banskej Štiavnici 13. mája 2021. EASYFOTO TASR - Lukáš Mužla
Neprehliadnite

Protimonopolný úrad prešetruje Slovenskú poštu za zneužívanie postavenia

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa