Po rekordnom 50-percentnom náraste tržieb v roku 2020 sa firme podarilo udržať rastúci trend aj vlani a dosiahnuť doposiaľ najväčšie tržby od svojho vzniku. Tie medziročne vzrástli o sedem percent na takmer 51 miliónov eur. Spoločnosti mierne vzrástol aj zisk na 8,3 milióna eur. Pred pandémiou ho mala 3,5-násobne nižší.

Rast tržieb dosahuje spoločnosť najmä vďaka svojim marketingovým výdavkom, ktoré v jej prípade predstavujú až 40 percent tržieb. Vlani dosiahli marketingové výdavky zhruba dvadsať miliónov eur, pričom firme priniesli 22 miliónov nových hráčskych registrácií. Medzi najdôležitejšie trhy Pixel Federation patria Spojené štáty spolu s Nemeckom, firma sa snaží ukrojiť si podiel aj na ázijskom trhu.

Vegum
Neprehliadnite

Slovenský výrobca pukov pre NHL dodáva Rusom len na predfaktúru. Zásoby kaučuku má do apríla

Okrem vylepšení existujúcich hier vyvíja Pixel Federation aj nové projekty, čo sa vlani odrazilo aj na potrebe prijatia nových zamestnancov. Celkovo firma v minulom roku zamestnala 60 nových ľudí, čím sa ich počet vyšplhal na približne 300. V spoločnosti pracuje približne 30 percent žien.

Významným krokom Pixel Federation bola vlani expanzia do Čiech a otvorenie novej pobočky v Brne. „Brno je skvelé svojou polohou, čo znamená, že zamestnanci tam môžu ľahko dochádzať, hľadať nové talenty a rozširovať náš tím ako po kultúrnej, tak po personálnej stránke“, hovorí Chief Operating Officer spoločnosti Daniel Duranka. Pixel Federation si sľubuje od Brna aj vytvorenie samostatného produkčného tímu.

Dve hry robia 80 percent tržieb

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa