Neďaleko Piešťan sa uvažuje o novej výrobe etablovanej strojárskej firmy. V tamojšom priemyselnom a výrobnom areáli sa avizujuje zámer výstavby novej haly pre dodávateľa oceľových konštrukcií najmä pre zábavný priemysel.

Spoločnosť Stakotra Manufacturing chce rozšíriť svoje kapacity a zamestnať desiatky ľudí. Napriek investičným plánom sa však počas koronakrízy trápila s poklesom tržieb aj ziskov, keďže jej hlavné odbytové trhy výraznejšie zasiahli pandemické opatrenia.

Nová práca v Piešťanoch

Približne desať miliónov eur by mala stáť budúca nová výrobná hala strojárskej a oceliarskej spoločnosti Stakotra Manufacturing neďaleko Piešťan. Najnovší zámer dlhoročnej piešťanskej firmy, za ktorou stojí lichtenštajnský vlastník, avizuje výrobu veľkorozmerných oceľových zváraných konštrukcii.

Tie by mali byť určené pre húsenkové dráhy, podvozky, monorail dopravu a pre iné využitie v zábavnom priemysle. Hala bude vybavená výrobnou technológiu so zváracími pracoviskami, pričom s výrobou v dvojzmennej prevádzke sa plánuje začať koncom roka 2024. Prácu by tu mohla nájsť až stovka ľudí.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa