V médiách sa veľa hovorilo o tom, že ste do bratislavského Devína chceli priniesť potraviny Yeme, to sa nepodarilo a preto ste si vymysleli vlastný koncept. S Yeme vás teraz mnohí aj porovnávajú. Ako to bolo?

V skratke je to tak, že sme s Yeme partneri. Už niekoľko dní vozíme do potravín tovar z Yeme, držíme sa toho, že tovar je „od našich“, a teda od našich partnerov. Preto sa tak volajú aj potraviny. Všetci vedia, že sme zaangažovaní aj v iných projektoch v maloobchode, takže nekonkurujeme ničomu.

Devín potreboval potraviny, tak sme ich postavili. Zároveň som si spravil aj radosť. V podzemí je vinotéka, dúfam, že jedna z najlepších, ktoré nájdete v širokom okolí.

Čiže Yeme nie je konkurencia, ale partner? Tak to treba chápať?

Áno. Aj Yeme, tak ako mnoho iných, je náš partner, takže zákazník tu nájde aj výrobky značky Yeme, predovšetkým z čerstvého bufetu, ale aj mnoho iných produktov. Fandíme im.

S pánom Varmužom (šéf Yeme, poznámka TRENDU) sa poznáme a vzájomne si pomáhame. Hoci sa o konkurencii medzi nami veľa hovorí a píše, nie sme konkurencia, ale partneri.

Potraviny Od našich v Devíne a potraviny Yeme, ktoré sa nachádzajú v rôznych bratislavských mestských častiach. Spája ich portfólio lokálnych produktov a partnerstvo majiteľov.
Neprehliadnite

Top udalosti v retaili: Platy v gastrosektore prvýkrát rastú. P. Tkáč a P. Varmuža sú partneri

Stojíte si za tým, že Od našich sú jediné potraviny a nebudete sa rozširovať?

Áno. Ako som spomínal, podporujem priateľov ako je Yeme, aj keď doteraz oni podporovali viac mňa. Máme investície v Sandbergu, ktorý vlastní Terno a Kraj, je to náš bývalý partner a nikdy sme sa tým netajili. Je to nás hlavný projekt, nedávalo by logiku rozširovať sa.

Od našich vnímam ako laboratórium na pokročilé technológie a všetko dobré, čo odskúšame a napokon sa u nás ujme, sa budeme pokúšať aplikovať do predajní našich partnerov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa