Po náročných dvoch rokoch to v prvom polroku tohto roka vyzeralo na trhu s oceľou ako spanilá jazda. Ceny ocele rástli na nové maximá a dovoz z konkurenčných ázijských trhov bol výrazne nižší, než v kvartáloch roku 2020.

EBE 10 Tokio - Na snímke japonský premiér Fumio Kišida prichádza do úradu po znovuzvolení v Tokiu v stredu 10. novembra 2021. FOTO TASR/AP


Japan's Prime Minister Fumio Kishida, center, arrives at his official residence in Tokyo, Wednesday, Nov. 10, 2021. Kishida was reelected as Japan’s prime minister on Wednesday after his governing party scored a major victory in key parliamentary elections. (AP Photo/Koji Sasahara)
Neprehliadnite

Japonsko a USA sa dohodli, že začnú rokovať o clách na oceľ a hliník

Najnovšie dáta Európskej asociácie producentov ocele (Eurofer) však naznačujú, že tento trh sa na nejaký čas buď spomalí, alebo opätovne dostane do problémov. To sa môže prejaviť aj na hospodárení tunajších hutníkov a najmä podnikov ako je U.S. Steel Košice. Navyše ceny ocele na trhoch výrazne poklesli.

Rast sa zrejme zastavuje

Na trhu s oceľou v Európe sa začína prejavovať neistota, uvádza asociácia Eurofer a silné oživenie v prvej polovici roku 2021 sa podľa nej spomaľuje.

Výroba ocele v americkom podniku Big River Steel
Zdroj: Big River Steel

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa