Za najúspešnejším predajcom nábytku s domácim kapitálom stojí rodinná firma Kondelovcov. Úspešné obdobie potvrdili nielen tým, že sa dostali do finálovej šestky národného kola súťaže EY Podnikateľ roka 2021, ale aj výbornými hospodárskymi výsledkami v čase pandémie. Spoločnosti pomohli investície do reklamy a zároveň sa dokázala niesť na vlne prerábok bytov.

Minulý rok uzatvorila Kondela s historickými tržbami 52,2 milióna eur, čo znamenalo medziročný nárast o približne dvadsať percent. V porovnaní s rokom 2018 ich spoločnosť dokonca zdvojnásobila. Kým v predminulom roku vykázala rekordný zisk 3,3 milióna eur, tento ukazovateľ jej vlani mierne klesol na tri milióny eur.

Vysoké náklady smerovali do marketingu a reklamy. Pokračovať vo vytýčenej ceste chce Kondela aj tento rok. Investovať do reklamy chce približne 2,5 milióna eur. Firma sa okrem maloobchodu venuje aj veľkoobchodu.

Dobieha škandinávsku konkurenciu

Predaju nábytku na Slovensku dominujú nadnárodní škandinávski hráči. Prvenstvo si dlhodobo drží švédska Ikea, ktorá vlaňajší finančný rok končiaci augustom uzatvorila s miernym poklesom tržieb o 600-tisíc eur na 114,1 milióna eur. Išlo už o druhý rok poklesu pre Ikeu, ktorej zisk sa prepadol z 10,1 na 5,1 milióna eur. Ako sa darilo ostatným hráčom?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa