Po masívnej investícii v Rumunsku obracia rakúsky výrobca izolácií pozornosť aj na Slovensko. Vo svojej prevádzke pri Novej Bani chce investovať desiatky miliónov eur do expanzie výroby a zvýšenia kapacít.

Príjmu aj nových ľudí

Nová výrobná linka, väčšia výrobná kapacita a práca pre nových ľudí smerujú do novobanského závodu rakúskej skupiny Knauf Insulation. Výrobca izolácií tak reaguje na zvýšený dopyt ľudí, ktorí sa rozhodli na pozadí zimy a energetickej krízy v ďalšom období lepšie zatepliť svoje príbytky.

Slovenská fabrika je pritom už druhou prevádzkou Rakúšanov v Európe, ktorá bude zvyšovať svoju kapacitu a objem produkcie. V Novej Bani chcú podľa zámeru inštalovať novú výrobnú linku. Vystačiť si však spoločnosť chce s už existujúcimi priestormi a preto sa zámer nespája s výstavbou novej haly. Súčasťou navrhovanej činnosti sú aj čiastočné zmeny vo vnútornej infraštruktúre existujúcej prevádzky. Nová linka má nahradiť staršiu s technológiou, ktorá už nespĺňala súčasné požiadavky.

Napriek tomu, že sa Knauf Insulation vyhne výstavbe, pôjde pri modernizácii a expanzii o pomerne významnú investíciu. Firma chce preinvestovať až 50 miliónov eur, pričom s nárastom produkcie by chcela z regiónu prijať aj niekoľko desiatok nových ľudí, uvádza zámer, ktorý predstavila úradom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa