To, čo TREND avizoval ešte začiatkom decembra minulého roka podľa informácií zo zákulisia koncernu Volkswagen – ukončenie výroby modelu Passat sedan v Európe aj Amerike – sa najnovšie zrejme potvrdzuje.

Po roku 2023 zostane vo výrobe len jeho kombi verzia Variant, ktorá sa bude vyrábať v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia spolu s novým modelom Škoda Superb. Najnovšie informácie o modele Passat pritom naznačujú, že verzia by mala mať väčšie rozmery. K zákazníkom sa ale dostane až v roku 2024.

WA 15 archív Wolfsburg - Na archívnej snímke z 19. marca 2020 logo nemeckej automobilky Volkswagen sa nachádza na sídle firmy vo Wolfsburgu. Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) predstaví v nadchádzajúcich dňoch svoje plány na obnovenie výroby v Nemecku. Koncern dočasne zatvoril niektoré závody pre obmedzenia spojené s pandémiou nového koronavírusu.Odstávka nemeckých závodov spoločnosti Volkswagen je zatiaľ naplánovaná do 19. apríla. FOTO TASR/AP


ARCHIV - 19.03.2020, Niedersachsen, Wol
Neprehliadnite

Problémy s čipmi sa dotkli aj Volkswagenu v Bratislave. Koncern plánuje extra pracovné zmeny

Kanibalizácia v koncerne

Ako automobilka naznačovala ešte vlani, dôvodom je jej potreba sústrediť sa na elektromobily a SUV modely. Tieto zmeny môžu súvisieť najmä s vnútrokoncernovými záujmami a konkurenčným bojom jednotlivých značiek.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa