Nový generátor a vlastná výroba dusíka, prístavba novej výrobnej haly či prestavba skladu. Slovenská spoločnosť Gevorkyan zobrala tento rok útokom a po nedávnom vstupe na pražskú burzu sa cíti byť v plnej sile.

Potvrdzujú to aj najnovšie zverejnené hospodárske výsledky za ostatný polrok, podľa ktorých sa firma nie len drží plánu, dokonca ho prekonáva.

Napriek tomu, život na burze nie je pre firmy vždy ľahký, a to ani keď prekonávajú očakávania investorov. Vývoj cien akcií firmy naznačuje, že na skutočný rast bude potrebné ešte niečo viac.

Plus osem percent

Akcionári slovenskej strojárskej spoločnosti Gevorkyan netrpezlivo očakávali najnovšiu správu o hospodárskych výsledkoch firmy, do ktorej nedávno investovali. Polročné výsledky firmy sú podľa zverejnených dát v súlade, alebo dokonca nad finančným plánom.

Firma za šesť mesiacov roka zvýšila tržby o 8,5 percenta na 27,15 milióna eur a prevádzkový zisk (EBITDA) dokonca o viac ako 28 percent na necelých 8,6 milióna eur.

Tržby podľa firmy prekonali plán na prvý polrok o viac ako tri percentá a zisk pred zdanením bol vyšší o takmer 48 percent.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa