Jeden z mála aktívnych sektorov počas pandémie zvykne začiatkom roka navyšovať mzdy svojim zamestnancom. Hospodárske výsledky spoločnosti Lidl za minulý rok dokonca ukázali, že si počínali najlepšie a predbehli aj dlhoročného lídra retailového rebríčka, britské Tesco.

Napriek všetkému sa mzdy nezvyšujú priamo úmerne so zvyšujúcimi sa ziskami jednotlivých zahraničných reťazcov, hoci by sa to dalo očakávať.

Ťahúňom je Tesco

Zahraničný reťazec Tesco zvyšuje platy na úrovni 10 percent, a to všetkým novým zamestnancom v prevádzkach a distribučných centrách. Celková investícia predstavuje 16 miliónov eur.

Výkonný riaditeľ slovenského Tesca za zvyšovaním vidí zvýšené úsilie zamestnancov počas pandémie. Podľa jeho slov prežíval maloobchod náročné obdobie. Pokles však zaznamenali najmä predajcovia so špecializovaným sortimentom. Naopak, hypermarkety a supermarkety, ktoré tvoria podstatnú časť segmentu, zaznamenali podľa štatistikov v kalendárnom roku nárast tržieb o päť percent.

Zvyšujeme mzdy všetkým kolegom a kolegyniam a zároveň aj nástupné mzdy o 10 percent,“ uviedol Martin Kuruc. Spoločnosť za minulý rok síce znížila zisk o 33 percent na 49,03 milióna eur a tržby jej o tri percentá klesli, no aj tak sa drží na druhej pozícii.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa