Ministerstvo obrany by malo byť blízko k uzavretiu menšieho z dvoch veľkých tendrov na výkonnú pozemnú techniku. Informáciu ako prvý priniesol Denník N, podľa ktorého mal rezort neoficiálne už víťaza vybrať.

Ako uviedol denník v súťaži na kolesové transportéry za 330 miliónov eur mala najviac bodov dostať ponuka fínskej vlády, ktorá vyšla ako najlepšia „hodnota za peniaze“.

Víťaz je vraj známy

Slovensko by v aktuálnych dvoch tendroch malo výrazne modernizovať svoju pozemnú techniku. Obrana si totiž vyžaduje nákup kolesových a pásových transportérov, pričom minúť sa na to majú približne dve miliardy eur.

Ministerstvo bližšie informácie o víťazovi, ktorým má podľa Denník N byť fínska výrobca, nepotvrdzuje, dodalo však, že pri výbere vozidiel za viac ako tristo miliónov eur je už vo fáze medzirezortného pripomienkového konania pred predložením do vlády na finálne rozhodnutie.

Hoci sa má rezort blížiť k výberu konečného dodávateľa, priestor na výhrady ešte stále existuje, v inom prípade podľa denníka už rezort nebude mať dôvod nepredložiť vláde návrh na vyslovenie súhlasu s uzatvorením zmluvy.

„V prípade odsúhlasenia materiálu stanoví vláda poradie víťazov vo svojom uznesení. Na základe uznesenia bude ministerstvu vydaná úloha na začatie prípravy medzivládnej dohody a uzatvorenie zmluvy v zmysle stanoveného poradia,“ citoval Denník N stanovisku rezortu obrany.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa