Technologický gigant Apple vykázal za štvrtý fiškálny kvartál tohto roka rekordné príjmy vo výške 90,1 miliardy dolárov. Kvartál uzatvára fiškálny rok, v ktorom jeho ročný príjem dosiahol 394,3 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o osem percent.

Pozorné Apple a Meta s veľkým prepúšťaním

Spoločnosť výsledkami prekonala odhady analytikov, čo bola povzbudivá správa pre technologický sektor vzhľadom na slabé výsledky ostatných spoločností. Apple sa však aj napriek rekordnému roku pridáva na stranu ďalších spoločností ako Meta, Alphabet či Amazon, ktoré sa pripravujú na recesiu.

Meta je materskou spoločnosťou viacerých sociálnych sietí a v posledných rokoch začala masívne investovať finančné prostriedky a energiu do budovania vlastnej virtuálnej reality, takzvaného metaverza. Práve výdavky do metaverza môžu za 52-percentný medziročný pokles ziskov za tretí štvrťrok, ktoré dosiahli hodnotu takmer 4,4 miliardy dolárov.

Ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Čechom zachutili slovenské startupy. České fondy na ne plánujú minúť desiatky miliónov eur

Tento týždeň navyše plánuje Meta oznámiť hromadné prepúšťanie tisícov zamestnancov, uvádza The Wall Street Journal. Oficiálne oznámenie má údajne prísť už túto stredu a malo by ísť o prvé veľké prepúšťanie v histórii spoločnosti. Meta mala ku koncu septembra 87-tisíc zamestnancov.

V americkom Cupertine, kde sídli firma Apple, zatiaľ k ráznejším krokom v súvislosti s prípravami na recesiu neprišlo. Finančný riaditeľ spoločnosti Luca Maestri sa však vyjadril, že firma počíta so spomalením rastu. Firma už dokonca zastavila prijímanie nových zamestnancov vo všetkých divíziách s výnimkou vývoja a výskumu.

Investičná párty sa skončila

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa