Ste tieto dni zaneprázdnený viac ako pred príchodom koronavírusu?

Mám pocit, že robíme oproti bežnému stavu dvojnásobne viac. Situácia je zásadne iná. Priniesla mnoho nových vecí, ktoré musíme pochopiť a čo najlepšie vyriešiť. Je to oveľa intenzívnejšie a cítim to na sebe.

Čo je teraz vašim najväčším problémom?

Je ich viac. Najviac nás trápi neistota. Nevieme, ako dlho bude situácia okolo koronavírusu trvať. Ťažko sa nám plánuje, keď nevieme, či budú opatrenia v platnosti ešte týždeň, alebo mesiac. Aj keď sa už uvoľnia, je otázkou, ako dlho bude trvať, kým sa ekonomika vráti aspoň na 80 percent pôvodného stavu. A tiež, ako bude vyzerať nový normál. Máme pred sebou neuveriteľne veľa otázok.

Ako dlho dokážete Martinus udržať v relatívnom zdraví?

Sami presne nevieme, koľko vydržíme. Preto sme prakticky od prvých dní, keď potvrdili výskyt koronavírusu na Slovensku, začali pracovať na konkrétnych scenároch pre Martinus. Zohľadňujeme v nich, ako sa bude stav vyvíjať, čo to bude znamenať pre firmu, pre našich zamestnancov, či dodávateľov. Každý týždeň scenáre prehodnocujeme. Škrtáme tie, ktoré sa už pravdepodobne neuskutočnia a pridávame nové. Snažíme sa trochu ako z krištáľovej gule vyveštiť, čo nasledujúce obdobie prinesie.

Z kaluže do blata?

Ako vyzerajú najoptimistickejšie a najpesimistickejšie scenáre?

Počítame aj so scenárom, v ktorom by prišlo k úplnému uzatvoreniu krajiny a teda akéhokoľvek nášho podnikania. Vtedy vieme bez pomoci 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa